Pożar budynku mieszkalnego w Kosarzynie. Spłonęło całe poddasze (ZDJĘCIA)

01 kwiecień 2018
(3 głosów)
Fot. OSP Chlebowo

31 marca, chwilę po godzinie 23:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Kosarzyn (powiat krośnieński). - Pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu zdarzenia już o godzinie 23:44. Pożar objął całe poddasze jednorodzinnego budynku mieszkalnego - relacjonuje Komendant Powiatowy PSP w Krośnie Odrzańskim bryg. Andrzej Kaźmierak.

Budynek zamieszkiwała jedna osoba, która ewakuowała się przed przybyciem straży pożarnej. Gdy pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu zdarzenia pożar był już mocno rozwinięty. - Paliło się całe poddasze, a płomienie ognia wydobywały się na zewnątrz m.in. przez wyłaz dachowy, lukarny oraz przez odkształcenia blachodachówki - podaje bryg. Andrzej Kaźmierak.

W działaniach udział brało 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Spaleniu uległo pokrycie dachu, konstrukcja poddasza oraz całe jego wyposażenie. Parterowa część budynku nie uległa uszkodzeniu. Działania strażaków trwały ponad 3 godziny i zakończyły się o godzinie 2:48.

Fot. OSP Chlebowo

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.