Przemycali heroinę z Niemiec. Wartość zabezpieczonego narkotyku to kilka tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
KPP Strzelce Krajeńskie

Skuteczna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mają związek z przemytem i posiadaniem heroiny. Policjanci przechwycili kilkadziesiąt porcji tego twardego narkotyku, który prawdopodobnie miał trafił na lokalny rynek. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej heroiny to kilka tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Każdemu grozi kara pozbawienia wolności.

Policjanci nad sprawą pracowali już od kilku tygodni. Wielogodzinne czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie mężczyzny, który mógł przemycać heroinę z Niemiec do Polski. Następnie narkotyki miały trafiać na lokalny rynek. - Z uwagi na fakt, że heroina jest bardzo silnym środkiem narkotycznym, który prowadzi do rozwinięcia się uzależnienia psychicznego i fizycznego oraz spustoszenia organizmu, sprawa była bardzo poważna. Policjanci mieli świadomość tego, że nawet na niewielką pomyłkę z ich strony nie ma miejsca. W przypadku, kiedy narkotyki trafiłyby na lokalny rynek ich odbiorcami mogły być osoby młode - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

W czwartek, 29 marca, praca funkcjonariuszy kryminalnych, wsparta również czynnościami policjantów z Wydziału Prewencji strzeleckiej komendy przyniosła oczekiwany efekt. Mundurowi zatrzymali na terenie powiatu gorzowskiego samochód, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Z ustaleń wynikało, że w aucie którym jechali znajdują się narkotyki. - W czasie kontroli kierowca, jak i pasażer sprawiali wrażenie zaskoczonych kontrolą i zdziwionych zainteresowaniem ze strony policjantów. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego - dodaje sierż. szt. T. Bartos.

W jednym ze schowków ujawniono kilkadziesiąt zawiniętych porcji podejrzanej substancji. Szybko okazało się, że to heroina. Jej czarnorynkowa wartość to kilka tysięcy złotych. Obaj 30-latkowie zostali zatrzymani. W czasie przesłuchań przyznali się do stawianych zarzutów. Jeden z nich odpowie za przemyt i udzielanie heroiny, natomiast drugi za jej posiadanie. Pierwszemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego koledze 2 lata mniej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.