Dwa policyjne pościgi w ciągu jednego dnia. Pojazdami uciekali nietrzeźwi kierujący (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
KPP Krosno Odrzańskie

W poniedziałek, 2 kwietnia, w Krośnie Odrzańskim doszło do dwóch pościgów za nietrzeźwymi kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowych. 32-latek miał ponad 1,5 promila, natomiast 21-latek blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało, 32-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie, które otrzymał dyżurny krośnieńskiej komendy wpłynęło w ciągu dnia. Na jednym z parkingów sklepowych kierujący Peugeotem jeździł z dużą prędkością i kręci tzw. „bączki”. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, a następnie dali mężczyźnie znak do zatrzymania się. Kierujący widząc funkcjonariuszy wyjechał z parkingu, a następnie zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim, zatrzymując kierującego po krótkim pościgu na ulicy Pułaskiego.

Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. - Badanie wykazało, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu 32-latka w policyjnych systemach, okazało się, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także jest poszukiwany dwoma nakazami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna jest także podejrzewany o kradzież paliwa ze stacji paliw, do której doszło w poniedziałek rano - relacjonuje asp.szt. Justyna Kulka, oficer prasowy KPP w Krośnie Odrzańskim. - We wtorek, 3 kwietnia, mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania wbrew zakazowi wydanemu przez sąd. Po czynnościach został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi kolejne miesiące.

Kolejny pościg za nietrzeźwym kierującym miał miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci w trakcie patrolu dolnej części Krosna Odrzańskiego, zauważyli kierującego Hyundaiem, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Mundurowi widząc zachowanie mężczyzny ruszyli za nim, dając mu znak do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie reagował na polecenia, jednocześnie zwiększając prędkość kierowanego samochodu oraz zajeżdżając drogę policjantom.

W pewnym momencie podczas próby ucieczki, mężczyzna jadąc uliczkami z nadmierną prędkością, nie zapanował nad kierownicą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. - W pojedzie za kierownicą siedział 21-letni mężczyzna, który zachowywał się agresywnie. Wyrywał się oraz próbował uciekać. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która zbadała zarówno kierowcę jak i pasażera. Nikomu nic się nie stało. Następnie policjanci poddali kierującego badaniu, które wykazało, iż ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej jak i spowodowanie kolizji - mówi asp. szt. J. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.