Zaatakował ratowników medycznych i zniszczył drogi sprzęt. Był pijany (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
KMP Zielona Góra

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 1 kwietnia, po godzinie 21:30. Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego został zadysponowany do 36-letniego mężczyzny, który leżał na ulicy Mickiewicza w Nowogrodzie Bobrzańskim. Podczas badania mężczyzna stał się bardzo agresywny. Zaczął szarpać ratowników, opluwać ich oraz rzucać różnymi przedmiotami. Niszczył też wyposażenie karetki i obrzucał ratowników wulgarnymi obelgami. Wielkanocne świętowanie zakończył w policyjnym areszcie.

Ekipa pogotowia przybyła na miejsce zaledwie kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia. Ratownicy zastali leżącego mężczyznę z obrażeniami głowy, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Medycy posadzili poszkodowanego wewnątrz karetki i próbowali opatrzyć jego rany. Wtedy 36-latek stał się bardzo agresywny i zaatakował załogę ambulansu.

Wezwany na miejsce patrol policji obezwładnił i zatrzymał napastnika. Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego. - Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu został osadzony w policyjnym areszcie. Straty zostały wstępnie oszacowane na 15 tysięcy złotych. Agresor zniszczył między innymi drogą pompę infuzyjną - mówi podinsp. Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

We wtorek, 3 kwietnia, 36-latek usłyszał zarzuty 3 popełnionych przestępstw - zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. - Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze uzgodnił z podejrzanym karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zobowiązał go do naprawienia wyrządzonych szkód - dodaje podinsp. M. Barska.

Fot. Adam Waligóra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.