Pijanego kierowcę za kierownicą zmieniła żona bez uprawnień

04 kwiecień 2018
(2 głosów)

Dzięki błyskawicznej reakcji zgłaszającego oraz dobrej współpracy z nowosolskimi policjantami, kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jego żona chciała podwieźć męża, lecz nie miała do tego uprawnień. Za swoje czyny małżeństwo odpowie przed sądem.

Dyżurny nowosolskiej Policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym na ulicy Wrocławskiej w Nowej Soli. Zgłaszający oświadczył, że jedzie za pojazdem, którego kierujący jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, ponieważ jedzie od lewej do prawej krawędzi jezdni i wjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Zaniepokojony oznajmił, że kierowcy zmuszeni są do zjeżdżania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Zastali zgłaszającego, który oświadczył, że właśnie widział jak do samochodu sprawcy podjechała kobieta i wsiadła za kierownicę jego pojazdu, a on przesiadł się na fotel pasażera. Policjanci wylegitymowali uczestników kontroli drogowej. Jak się okazało żona przyjechała po męża wiedząc, że wypił alkohol i nietrzeźwy prowadzi pojazd. 55-latka powiedziała policjantom, że ma prawo jazdy, więc zawiezie do domu nietrzeźwego męża. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania. 58-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Kobieta za prowadzenie pojazdu bez uprawnień również odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez nowosolskich policjantów, z należytą starannością i surowością. Nowosolscy policjanci dziękują zgłaszającemu za informację, dzięki której być może ocalił ludzkie życie.

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.