Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę corvette’y

05 kwiecień 2018
(1 głos)
Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę corvette’y KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z brawurowo jeżdżącymi kierowcami.

Tym razem mundurowi przerwali jazdę kierowcy corvette’y, który pędził krajową 22 ponad 150 km/h oraz kierowcy bmw, który jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Nieodpowiedzialne zachowania w obu przypadkach nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

Tym razem o ich skuteczności, tylko w środę (4 kwietnia) przekonało się dwóch kierowców. Oba przypadki miały miejsce na drodze krajowej nr 22, która jest największym szlakiem komunikacyjnym biegnącym przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Około godziny 9.00 uwagę policjantów w nieoznakowanym radiowozie patrolujących krajową 22 zwrócił sportowy samochód. Kierowca tego auta najprawdopodobniej rozkoszując się jazdą pięknym autem zapomniał o przepisach. Pomiar prędkości z jaką się poruszał szybko to potwierdził. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, ponad 150 km/h na tzw. „dziewięćdziesiątce”. Kierowca corvette’y został zatrzymany do kontroli. Jednak jego zachowanie zdziwiło policjantów. Mężczyzna dziękował mundurowym, że w porę przerwali jego niebezpieczną jazdę i na pewno zdejmie nogę z gazu. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych i 10 pkt. karnymi.

Zaledwie kilka godzin później o skuteczności pracy strzeleckiej drogówki przekonał się 29-letni kierowca bmw. Jego jazdę również nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna pędził drogą krajową nr 22 przez miejscowość Ługi ponad 100 km/h. Również w tym przypadku policjanci ukarali kierowcę mandatem i punktami karnymi. Jednak dodatkowymi konsekwencjami w tym przypadku jest zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.