Pijany obywatel Turcji jechał ciężarówką na trasie S3. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu

05 kwiecień 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Pijany obywatel Turcji jechał ciężarówką na trasie S3. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu KWP Gorzów Wlkp.

Do zdarzenia doszło w środę, 4 kwietnia. 48-letni mężczyzna kierował samochodem ciężarowym mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za szereg popełnionych wykroczeń oraz przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu obywatel Turcji odpowie przed sądem.

Oficer dyżurny nowosolskiej policji odebrał zgłoszenie, że drogą S3 porusza się nietrzeźwy kierowca. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokością jezdni, stwarzając przy tym duże zagrożenie w ruchu drogowym - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, oficer prasowy KPP w Nowej Soli.

Policjanci pojechali na trasę Nowa Sól - Nowe Miasteczko, gdzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volvo. Po badaniu alkomatem wszystko było już jasne. Nieodpowiedzialny kierujący wydmuchał 1,5 promila.

48-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Z kolei jego pojazd odholowano lawetą na koszt właściciela. Obywatel Turcji usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara ograniczenia lub pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami

- Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie będzie traktowane priorytetowo przez wszystkich policjantów - apeluje st. sierż. J. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.