Zerwana linia energetyczna przyczyną pożaru lasu w Starym Kurowie (ZDJĘCIA)

06 kwiecień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Zerwana linia energetyczna przyczyną pożaru lasu w Starym Kurowie KP PSP Strzelce Krajeńskie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 kwietnia. Dyżurny Operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Strzelcach Krajeńskich około godziny 13:30 odebrał zgłoszenie o pożarze lasu w pobliżu miejscowości Stare Kurowo. Spłonęło około 1,5 hektara ścioły oraz suchej trawy.

Do pożaru zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Strażaków zawodowych prężnie wspierali okoliczni ochotnicy. - Po dotarciu na miejsce działania prowadzono jedynie na obwodzie pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. Dopiero gdy pracownicy energetyki potwierdzili, że nie ma żadnego zagrożenia dla ratowników, pożar gaszono przy pomocy prądów wody - relacjonują strażacy.

Działania gaśnicze trwały przez 3 godziny. Spłonęło około 1,5 hektara ścioły w lesie oraz trawy. Bezpośrednią przyczyną zdarzenia była zerwana przez upadające drzewo linia energetyczna wysokiego napięcia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.