Pożar opanowany. Brak zagrożenia dla mieszkańców (ZDJĘCIA i FILM)

08 kwiecień 2018
(6 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar opanowany. Brak zagrożenia dla mieszkańców DronLubuski.pl

Po blisko 10-godzinnej walce z żywiołem strażakom udało się opanować pożar składowiska surowców wtórnych w Dąbrówce Wielkopolskiej, który wybuchł w sobotę, 7 kwietnia po godzinie 22:00. W kulminacyjnym momencie działań ratowniczo-gaśniczych na miejscu pracowało 27 zastępów straży pożarnej.

Liczne siły i środki z terenu województwa oraz ciężka praca strażaków sprawiła, że sytuacja pożarowa została opanowana. Obecnie ratownicy z pomocą pracowników sortowni przerzucają i dokładnie dogaszają składowane materiały na powierzchni około 8000 m2. Wodę podaje się z działek wodno-pianowych oraz podnośników.

W pożarze nikt nie ucierpiał, a ewakuacja ludności nie była konieczna. Toksyczny dym, którego obawiali się mieszkańcy kierował się jedynie na pobliskie pola uprawne.

Na miejscu pracują już policjanci oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Zielonej Góry. Inspektorzy sprawdzą jak pożar wpłynął na środowisko naturalne oraz zbadają jakość powietrza w pobliskich miejscowościach.

Zdjęcia z nocy

Zdjęcia z południa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.