Kamil K. znęcał się nad 2-letnią Hanią

09 kwiecień 2018
(0 głosów)
fot. archiwum gorzowianin.com

Jest akt oskarżenia przeciwko Kamilowi K., który znęcał się nad córką swojej partnerki.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziewczynki. Proces powinien ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Dramat 2-letniej wówczas Hani wydarzył się 29 marca 2017 roku w mieszkaniu na 4 piętrze przy ul. Słonecznej w Gorzowie. Dziewczynka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie – miała uraz głowy, odbite płuca oraz inne, liczne obrażenia. Dziecko przeszło pilną operację i zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Następnie mała Hania została przewieziona do szpitala w Szczecinie, gdzie została wybudzona ze śpiączki i była rehabilitowana.

Obecnie, 3-letnia już Hania wraz ze swoją starszą siostrą przebywa w rodzinie zastępczej. Przez blisko rok toczyło się postępowanie w sprawie Kamila K., partnera Justyny K., matki dziewczynek który 29 marca 2017 roku został sam w domu z Hanią i doprowadził do obrażeń u dziewczynki. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

- 27-letni Kamil K. odpowie za znęcanie się nad Hanią w okresie od listopada 2016 roku do 29 marca 2017 roku, czyli w momencie kiedy mieszkał z matką dziewczynki oraz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka. Kamil K. cały czas nie przyznaje się do przedstawionych mu zarzutów. Mężczyzna został zwolniony z aresztu, jednak został zastosowany wobec niego dozór policyjny. Ponadto ma zakaz zbliżania się do Hani – komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek, prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorzowie. Proces Kamila K. powinien rozpocząć się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Ponadto w międzyczasie toczy się postępowanie dotyczące odebrania lub ograniczenia władzy rodzicielskiej matce Hani. Sąd Rodzinny cały czas bada czy Justyna K., czyli matka dziewczynek jest w stanie zaopiekować się dziećmi.

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.