Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt narkotyków z Holandii

10 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt narkotyków z Holandii Lubuski Urząd Celno-Skarbowy

Amfetaminę, marihuanę i testosteron próbował przemycić do Polski zielonogórzanin mieszkający w Holandii. Czarnorynkowa wartość przemycanych środków to około 65 tysięcy złotych. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze lubuskiej KAS.

Cała akcja była rozłożona w czasie, a rozpoczęła się w sobotę, 7 kwietnia. O godzinie 5:00 na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze lubuskiej KAS nieprzypadkowo zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, który na lawecie wiózł dwa samochody osobowe. Kontrola drogowa była poprzedzona czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi, w wyniku których mundurowi ustalili, że z Holandii do Polski może wjechać podejrzany transport z narkotykami.

Kierowca podczas zatrzymania busa tłumaczył, że wiezie na lawecie auta w celu ich naprawy. Mundurowi postanowili poddać transport szczegółowej kontroli, wykorzystując do tego celu mobilne urządzenie RTG. W efekcie w jednym z pojazdów znaleziono ponad 2 kg narkotyków - marihuanę i amfetaminę oraz testosteron w ampułkach.

- Sprawa jest prowadzona o czyn określony w art. 55 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara grzywny i pozbawienia wolności od lat 3. Całość czynności i dalsze ustalenia prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach - informuje Marek Czerkies z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.