Mogli produkować 2 tysiące papierosów na minutę. Fabrykę zlikwidowało CBŚP (ZDJĘCIA, FILM)

11 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w powiecie zielonogórskim. Podczas akcji zatrzymano cztery osoby. Zabezpieczono 3,6 mln szt. papierosów, tytoń oraz komponenty i maszyny do ich produkcji. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu zauważyli pół roku temu pojawiające się na polskim, a nawet europejskim rynku nielegalnie wyprodukowane papierosy z nienotowanej dotąd fabryki. - W wyniku wręcz drobiazgowej pracy, krok po kroku odtwarzaliśmy trasy ewentualnych transportów i zbliżaliśmy się do ustalenia lokalizacji nielegalnej fabryki - mówi kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

W celu likwidacji nielegalnej fabryki funkcjonariusze CBŚP nawiązali współpracę z pracownikami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wszystko wskazywało na to, że produkcja papierosów może odbywać się w jednym z obiektów w powiecie zielonogórskim. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

We wtorek, 10 kwietnia, policjanci CBŚP i funkcjonariusze KAS weszli do nielegalnej fabryki, gdzie zatrzymali cztery osoby. Podejrzani byli całkowicie zaskoczeni widokiem mundurowych. W budynku znajdowała się kompletna linia do produkcji papierosów oraz urządzenia pomocnicze.

- Z ustaleń policjantów wynika, że maszyny były w stanie wyprodukować nawet dwa tysiące sztuk papierosów na minutę. Zabezpieczono również około 3,6 mln sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów, ok. 650 kg tytoniu i odpadów produkcyjnych oraz komponenty do ich produkcji. Wprowadzenie na rynek nielegalnie wyprodukowanych papierosów spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości 4,6 mln zł. - relacjonuje kom. Jurkiewicz.

Funkcjonariusze na bieżąco ustalają kolejne aspekty sprawy, między innymi od jak dawna trwał przestępczy proceder, skąd trafiały komponenty oraz kto był odbiorcą nielegalnie wyprodukowanych papierosów. - Osoby, które zostały zatrzymane podczas wczorajszej akcji zostaną doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, gdzie prowadzone będą dalsze czynności - dodaje kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Sprawa jest rozwojowa. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.