Wspólne działania służb na granicy, przeprowadzono ponad tysiąc kontroli trzeźwości

12 kwiecień 2018
(2 głosów)

Ponad 1000 kontroli trzeźwości, zatrzymano trzech pijanych kierowców oraz jednego z zakazem prowadzenia pojazdów to efekt wspólnych działań żarskiej drogówki i Straży Granicznej. Dzięki czujności mundurowych nieodpowiedzialni i niebezpieczni kierowcy nie zagrażają już innym uczestnikom ruchu drogowego.

 

W środę, 11 kwietnia od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żarach prowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, na odcinku drogi krajowej K-18 oraz drogach dojazdowych. Jest to trasa prowadząca do granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, w związku z tym ruch pojazdów ciężarowych i osobowych jest bardzo duży. Funkcjonariusze Straży Granicznej wspomagali w akcji żarskich policjantów. Głównym celem tych działań było skontrolowanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących, a w szczególności kierujących pojazdami ciężarowymi.

- Wsiadając za kierownicę pojazdu, który ma kilkanaście ton trzeba być świadomym i odpowiedzialnym swoich zachowań. Kierowanie po alkoholu w takim przypadku stanowi ogromne, wręcz śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. - nadmienia podkom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Podczas akcji przebadano ponad tysiąc kierujących. Wśród nich dwóch było nietrzeźwych, jeden po użyciu alkoholu oraz jeden z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Byli to kierujący pojazdami osobowymi. Te same działania przeprowadzone zostały także w czwartek (12 kwietnia). W ciągu niecałych trzech godzin funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców ciężarówek, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał blisko jeden promil.

Przypominamy:

art. 178a § 1 Kodeksu Karnego: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

art. 87 § 1 Kodeksu Wykroczeń: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Fot. podkom. Aneta Berestecka - Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.