Groźne zdarzenie w Grabiku. Samochód wjechał pod szynobus (ZDJĘCIA)

13 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Groźne zdarzenie w Grabiku. Samochód wjechał pod szynobus KP PSP Żary

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 12 marca, w Grabiku. Przed godziną 12:50 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żarach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem. Osobówka dachowała i wbiła się w nasyp kolejowy. Ranne zostały dwie osoby.

Kierujący pojazdem marki Nissan jechał trasą Żary - Grabik. Prawdopodobnie tuż przy przejeździe kolejowym nie zauważył on migającej sygnalizacji świetlnej i wjechał wprost pod pociąg. Osobówka odbiła się i dachując wbiła w nasyp kolejowy.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce 3 zastępy straży pożarnej z Żar. - Po dojeździe zastaliśmy dwie osoby, które znajdowały się już poza rozbitym pojazdem. Z kolei szynobus zatrzymał się dopiero po około 100 metrach od przejazdu kolejowego - relacjonują strażacy.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym. - Do szpitala trafiły dwie osoby z osobówki. Na szczęście dziesięciu pasażerom oraz maszyniście nic się nie stało - informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy żarskich strażaków.

Działania trwały przez ponad godzinę. Droga była zablokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.