Zderzenie dwóch ciężarówek na A2. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

14 kwiecień 2018
(3 głosów)

W sobotę, 14 kwietnia, chwilę po godzinie 14:00 dyżurny policji w Miedzyrzeczu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na 81 kilometrze autostraty A2 w kierunku Poznania.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2 przed miejscowością Chociszewo. - W stojący na pasie awaryjnym samochód ciężarowy marki Renault zahaczyła druga ciężarówka marki Iveco. Rozrywając naczepę odbiła się i przebiła bariery ochronne. Ciągnik siodłowy zatrzymał się dopiero na trasie w kierunku Świecka - relacjonuje asp. Justyna Łętowska, rzecznik prasowy międrzyrzeckiej policji.

Zdarzenie było na tyle niefortunne, że na odcinku około 200 metrów rozsypały się przewożone materiały budowlane. - Kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala - dodaje asp. Łętowska.

Na miejscu prócz policjantów z Międzyrzecza pracowało 9 zastępów straży pożarnej z powiatu międzyrzeckiego oraz świebodzińskiego. Strażacy zabezpieczyli obie ciężarówki oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne.

Służby atostradowe zajmują się usuwaniem rozsypanych materiałów budowlanych. Autostrada A2 jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. 

Fot. OSP Szczaniec

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.