Pożar autobusu PKS w podzielonogórskiej Świdnicy (ZDJĘCIA)

15 kwiecień 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar autobusu PKS w podzielonogórskiej Świdnicy

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 kwietnia, po godzinie 13:00. W Świdnicy na ul. Bunkrowej płonął autobus zielonogórskiego PKS-u. Z pojazdu wydobywał się gęsty dym, a płomienie wybuchały na zewnątrz.

Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze zadysponował do zdarzenia 2 zastępy straży pożarnej. Pierwsi na miejsce pożaru przybyli ochotnicy ze Świdnicy. Ogniem objęta była cała komora silnika. Dodatkowo płomienie wybuchały na zewnątrz.

Kierowca opuścił autobus o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem ratowników. Na własną rękę próbował on stłumić płomienie. W ruch poszły dwie gaśnice i butelka z wodą, lecz pożar był już za mocno rozwinięty.

Strażacy sprawnie ugasili pożar. Komora silnika mocno spłonęła. Przyczyną pożaru jest prawdopodobnie przerwany wężyk, z którego wypływały płyny ekspolatacyjne. Ropopochodna ciecz rozlana jest po całej wiosce. Gdy płyny dostały się w okolice rozgrzanego silnika doszło do zapłonu.

Pojazd nie wróci już na trasę. Ma zostać zholowany do Zielonej Góry do siedziby PKS.

Fot. Alan Białek, Adam Szarzała, Aleksander Gromek, Sławomir Korotusz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.