Potrącił pieszą na pasach w Zielonej Górze. Stracił prawo jazdy (FILM)

16 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Potrącił pieszą na pasach w Zielonej Górze. KMP Zielona Góra

W piątek, 13 kwietnia, na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze kierujący Skodą Octavia nie zahamował przed przejściem dla pieszych mimo, że widział samochód zatrzymujący się na pasie obok. Mieszkaniec Poznania potrącił na pasach 47-letnią kobietę. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Skierują również wniosek o ukaranie do sądu.

- Kierujący Skodą Octavia 47-letni mieszkaniec Poznania powiedział policjantom, że zauważył na pasie obok samochód zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. Niestety „nie zdążył” zahamować i uderzył w kobietę znajdującą się na pasach - mówi podinsp. Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

Poszkodowana to 47-letnia mieszkanka gminy Świdnica. Na szczęście nie została poważnie ranna. Doznała jedynie ogólnych potłuczeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

- Zielonogórscy policjanci bardzo surowo traktują takie wykroczenia. W tym przypadku również uznali, że ukaranie mandatem karnym jest niewspółmierne do przewinienia. Wniosek o ukaranie kierującego zostanie skierowany do Sądu Rejonowego. 47-latkowia zatrzymano również prawo jazdy - dodaje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.