Miał ponad dwa promile. Chciał wręczyć policjantom łapówkę

16 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Miał ponad dwa promile. Chciał wręczyć policjantom łapówkę KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali kierującego, który prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 34-letni mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w kwocie pięćdziesięciu złotych. Mężczyzna zostal zatrzymany. Stanie przed sądem.

W Nowej Soli na ul. Drzewnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. Powodem interwencji było dziwne zachowanie kierującego na widok radiowozu. 34-latek widząc radiowóz zjechał na pobocze i wysiadł z pojazdu.

W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna porusza się chwiejnym krokiem i wyczuwalna jest od niego silna woń alkoholu. Postanowili więc sprawdzić stan trzeźwości kierującego. - Badanie wykazało, że 34-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało przewoził on jeszcze dwóch pasażerów - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy nowosolskiej policji.

W trakcie kontroli nieodpowiedzialny kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 50 złotych w zamian za odstąpienie od czynności. Reakcja patrolu była natychmiastowa i stanowcza. Mężczyzna został zatrzymany.

34-latek odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, ale i próbę wręczenia korzyści majątkowej. - Za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie przez nich czynności służbowych grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.