Włamywali się do garaży w Zielonej Górze. Obaj zostali zatrzymani (ZDJĘCIA)

18 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Włamywali się do garaży w Zielonej Górze. Obaj zostali zatrzymani KMP Zielona Góra

Dwaj mężczyźni zostali aresztowani za usiłowania kradzieży i kradzieże z włamaniem do garaży na zielonogórskim osiedlu. Jeden z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku po telefonie od mieszkańca, który zauważył włamywaczy. Aresztowanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

We wtorek, 10 kwietnia, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który poinformował, że nieznani sprawcy najprawdopodobniej włamują się do garaży przy ul. Wazów. Na miejsce pojechali policjanci operacyjni.

- Przy jednym z garaży zauważyli mężczyznę, który chciał dostać się do środka. W pobliżu zauważyli także innego mężczyznę, który na widok zbliżających się funkcjonariuszy dał sygnał pierwszemu i zaczął uciekać. Włamywacz nie zdążył zareagować i został zatrzymany. W trakcie interwencji próbował wyrzucić różne przedmioty, które policjanci odnaleźli, a następnie zabezpieczyli - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Zatrzymanym okazał się 20-letni zielonogórzanin. Jest znany Policji i już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. metalowy klucz, kombinerki i latarkę.

W pobliskim lesie znaleziono jeszcze piły elektryczne czy odkurzacze do liści. Jak ustalili policjanci, przedmioty te pochodziły z innego garażu, do którego włamali się wcześniej mężczyźni. Na miejscu przeprowadzono oględziny, które wykazały, że sprawcy usiłowali się włamać jeszcze do 5 innych garaży.

Zatrzymany 20-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W międzyczasie policjanci podjęli działania, aby ustalić i zatrzymać drugiego z mężczyzn. W wyniku działań operacyjnych ustalili jego tożsamość i rozpoczęli poszukiwania, które kilka dni później zakończyły się sukcesem.

Drugi z zatrzymanych to 34-letni zielonogórzanin również znany i wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Także w stosunku do niego prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące.

- Aresztowanym za kradzież z włamaniem grozi według kodeksu karnego kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodaje podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.