Ukradł, szarpał i potrącił. 40-letni mężczyzna został aresztowany

19 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Ukradł, szarpał i potrącił. 40-letni mężczyzna został aresztowany KWP Gorzów Wlkp. - zdjęcie poglądowe

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 40-letniego mężczyzny, który w czwartek, 12 kwietnia w Nowej Soli bezpośrednio po dokonanej kradzieży użył przemocy wobec pracownicy supermarketu, a następnie potrącił stojących na parkingu dwóch mężczyzn. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

- Podejrzany bezpośrednio po dokonanej kradzieży mikrofalówki o wartości 250 złotych oraz sygnalizatora garażowego wartości 50 złotych w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy, użył przemocy wobec pracownicy supermarketu. Szarpał ją, a następnie w celu obezwładnienia chwycił za rękę i wykręcił - podaje Joanna Częstochowska z zielonogórskiej prokuratury.

Następnie 40-latek umyślnie potrącił kierowanym przez siebie samochodem marki Ford Mondeo dwóch mężczyzn, którzy stali na terenie parkingu samochodowego przed sklepem. Pomimo interwencji pracowników ochrony sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 17 kwietnia, przez nowosolskich policjantów. Prokurator przedstawił już podejrzewanemu zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Z kolei 19 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.