Citroenem wypełnionym po brzegi suszem tytoniowym...

19 kwiecień 2018
(1 głos)
Citroenem wypełnionym po brzegi suszem tytoniowym... Nadodrzańska Straż Graniczna

Pojazd wypełniony po brzegi suszem tytoniowym ujawnili i zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Łącznie zabezpieczono 2500 kilogramów suszu tytoniowego o wartości prawie 1 150 000 zł

Funkcjonariusze w jednej z miejscowości gminy Trzebiel (woj. lubuskie) zatrzymali do kontroli busa marki Citroen. Jak się okazało pojazd po brzegi wyładowany był suszem tytoniowym. Kierowcę 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego zatrzymano. Gdyby ujawniony towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby niemal 1 250 000 zł z tytułu niezapłaconych podatków. Mężczyźnie za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie. Dodatkowo za przewóz towarów akcyzowych bez zgłoszenia do rejestru SENT na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 7500 zł. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli wyroby tytoniowe o wartości niemal 8 000 000 zł.

Źródło: kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.