Zabezpieczono nielegalne automaty do gier. Właścicielowi grozi wysoka kara pieniężna (ZDJĘCIA)

20 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Zabezpieczono nielegalne automaty do gier. Właścicielowi grozi wysoka kara pieniężna KPP Krosno Odrzańskie

Wspólne działania policjantów z gubińskiego komisariatu wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia w "pseudokasynie" pięciu nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozi kara pieniężna w wysokości 500 tys. złotych oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 19 kwietnia, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komisariatu Policji w Gubinie działając wspólnie z funkcjonariuszami KAS sprawdzili lokal na terenie Gubina, w którym według posiadanej przez nich wiedzy, miały znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu do którego weszli znajdowało się pięć urządzeń.

- Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły fakt, że zabezpieczone maszyny to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik prasowy krośnieńskiej policji.

Obowiązujące przepisy ustawy o grach hazardowych przewidują wysokie kary pieniężne za nielegalne użytkowanie lub posiadanie takiego urządzenia. - Kara pieniężna jaką może ponieść właściciel zabezpieczonych w czwartek maszyn to pół miliona złotych. Ponadto zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu także kara pozbawienia wolności do lat 3 - dodaje asp. szt. J. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.