30-letni uciekinier z Gorzowa Wielkopolskiego jest już w rękach policjantów (ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA)

21 kwiecień 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
30-letni uciekinier z Gorzowa Wielkopolskiego jest już w rękach policjantów KWP Gorzów Wlkp.

Po kilkugodzinnej obławie policjantom udało się zatrzymać groźnego przestępce, który podczas konwoju do Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp. oswobodził się z kajdanek założonych na ręce i nogi, a następnie uciekł. Do zatrzymania doszło tuż przed północą w Drezdenku. 30-latka ujęli miejscowi policjanci.

Policyjna obława rozpoczęła się w piątek, 20 kwietnia po godzinie 12:00, kiedy zabójca z Sulęcina przewożony na badania do szpitala psychiatrycznego uciekł z policyjnego konwoju. Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn oswobodził się z kajdanek zespolonych założonych na ręce i nogi, a następnie po wyprowadzeniu z radiowozu zwiał w kierunku pobliskich ogródków działkowych. Policjanci natychmiast przystąpili do pościgu. Oddali też kilka strzałów ostrzegawczych.

Do akcji zaangażowano ponad 260 policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego i okolicznych powiatów. Dodatkowo działania wspierali przewodnicy z psami tropiącymi, policyjny śmigłowiec oraz funkcjonariusze z Pododdziału Antyterrorystycznego. Na drogach wyjazdowych powołano posterunki blokadowe, a informacja została natychmiast podana do innych jednostek. O zdarzeniu powiadomiono również Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, które na bieżąco monitorowało sytuację.

- Lubuscy policjanci pracowali bezustannie. Kluczowa okazała się informacja od kobiety, która zauważyła mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi mężczyzny w rejonie Drezdenka. Niezwykle istotny i godny odnotowania był fakt, że kobieta utrzymywała łączność z dyżurnym, przekazując precyzyjną relację o pozycji zbiega. Wysłani na miejsce policjanci kryminalni oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Drezdenku zatrzymali 30-latka. Był zaskoczony i nie stawiał oporu - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy z Lubuskiej Policji.

30-letni mężczyzna jest podejrzanym w sprawie o zabójstwo 78-letniej mieszkanki Sulęcina. W lutym miał wtargnąć do mieszkania 78-latki, a następnie skrępować ją. Później miał ukraść kobiecie pieniądze oraz biżuterię z mieszkania. 78-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

W sprawę zaangażował się Wydział Kontroli KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze ustalą wszystkie okoliczności związane z zachowaniem się policjantów odpowiedzialnych za konwojowanie zatrzymanego. - Szczegółowe informacje podamy już wkrótce - dodaje nadkom. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.