Policyjne działania pod kryptonimem "Trzeźwy autobus"

24 kwiecień 2018
(1 głos)
KMP Krosno Odrzańskie

W poniedziałek, 23 kwietnia krośnieńska drogówka realizowała działania „Trzeźwy autobus”. Policjanci poza kontrolą stanu trzeźwości kierowców, sprawdzali także ich uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny autobusów. Pasażerowie podróżujący kontrolowanymi autobusami mogli spokojnie kontynuować jazdę - trzeźwość kierowców była bez zarzutu.

Pomimo licznych apeli i działań propagujących trzeźwość kierowców które prowadzone są przez policjantów na terenie całej Polski, wciąż pojawiają się przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Sytuacja jest o tyle zatrważająca, że kierującymi na „podwójnym gazie” są także osoby odpowiedzialne za publiczny transport zbiorowy.

Chcąc przeciwdziałać niebezpiecznym zdarzeniom, policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy autobus”. Podczas działań mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do kierowania, a także wyposażenie i stan techniczny autobusów. -Pasażerowie podróżujący kontrolowanymi autobusami mogli spokojnie kontynuować jazdę. Zarówno trzeźwość kierowców, jak i stan techniczny pojazdów były bez zarzutów - relacjonuje asp. sztab. Justyna Kulka.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.