SG odzyskała 3 pojazdy o wartości ponad 600 tysięcy złotych

24 kwiecień 2018
(1 głos)
SG odzyskała 3 pojazdy o wartości ponad 600 tysięcy złotych Nadodrzańska Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku ujawnili i zatrzymali 3 samochody pochodzące z kradzieży. Ich wartość wynosi ponad 600 000 złotych.

19 kwietnia 2018 r. patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli samochód marki Jeep Grand Cherokee. Kierowca, 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie tylko nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, ale nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony na terytorium Niemiec. Kierowca został zatrzymany. Wartość szacunkowa skradzionego auta, została określona na kwotę 200.000 zł. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień ukarany został mandatem karnym, a następnie wraz z odzyskanym pojazdem przekazany funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

20 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd ciężarowy marki Mercedes Actros typu betoniarka. Kierowca jednak nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg, do którego dołączył pojazd funkcjonariuszy Izby Celno-Skarbowej. Kierowca betoniarki w pewnym momencie skręcił w polną drogę, porzucił pojazd i pieszo usiłował zbiec . Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Pojazd, którym uciekał, posiadał wyłamana stacyjkę. Zatrzymanego mężczyznę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji ze Słubic.

21 kwietnia br. patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Świecku pełnił służbę na drodze krajowej nr 2 w okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku. Funkcjonariusze skierowali do kontroli jadący od strony Niemiec samochód osobowy marki Toyota Rav 4. Kierowca auta nie zastosował się jednak do wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych przez mundurowych i oddalił się z dużą prędkością w kierunku Poznania. Funkcjonariusze podjęli pościg, ale kiedy toyota skręciła w kierunku pobliskiego lasu utracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Po chwili zauważyli ścigany samochód, który porzucono w lesie. Poszukiwania kierowcy w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu. Sprawdzenia dokonane w bazach danych potwierdziły, że samochód został skradziony na terytorium Niemiec. Wartość odzyskanej toyoty wynosi 130 tysięcy złotych. Pojazd przekazano policjantom z Sulęcina, którzy dalej poprowadzą sprawę.

Opracował: kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.