Żary: Pędził motocyklem blisko 200 km/h. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

25 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pędził motocyklem blisko 200 km/h. Uciekał policji, bo nie miał prawa jazdy KPP Żary

35-letni motocyklista pędził drogami powiatu żarskiego blisko 200 km/h. Ryzykowną jazdę zakończył na ogrodzeniu. Wcześniej mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Powodem jego zachowania był brak uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie on za przestępstwo oraz liczne wykroczenia.

Żarscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w sobotę, 21 kwietnia. Podczas patrolowania powiatu zauważyli kierującego motocyklem, który zjechał z ronda i wjechał na obwodnicę miejską w kierunku miejscowości Olbrachtów. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierujący zatrzymał jednoślad, lecz po chwili ruszył z dużą prędkością w celu uniknięcia kontroli. - Podczas ucieczki przekraczał dozwoloną prędkość, a po drodze popełniał liczne wykroczenia. Wyprzedzał w niedozwolonych miejscach nie zważając na skrzyżowania i podwójne linie ciągłe - mówi podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy żarskiej policji.

Ryzykowna jazda motocyklisty zakończyła się na ogrodzeniu w miejscowości Straszów. Kierujący jednośladem wypadł z drogi, a motocykl zawisł na płocie. - Jak tłumaczył 35-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego uciekał, bo nie miał prawa jazdy. Teraz za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo odpowie przed Sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 - dodaje podkom. Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.