Usiłował wyłudzić 2000 złotych. Groził, że użyje broni palnej

25 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Usiłował wyłudzić 2000 złotych. Groził, że użyje broni palnej Pixabay

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 54 letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w miejscowości Lubieszów, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, groźbą zamachu na życie i zdrowie przy użyciu broni palnej usiłował wyłudzić od małżeństwa 2000 złotych. To nie jedyne jego przewinienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 kwietnia, prawdopodobnie w związku ze zwrotem wierzytelności przysługującej podejrzanemu od innej osoby. - Mimo groźby użycia broni palnej 54-latek nie osiągnął zamierzonego celu. Powodem był opór pokrzywdzonego oraz zatrzymanie przez funkcjonariuszy policji - mówi Joanna Częstochowska z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Ponadto podejrzanemu zarzucono, że w dniu 19 kwietnia 2018 roku na trasie Stary Staw - Lubieszów, prowadził samochód osobowy marki Opel Astra znajdując się w stanie nietrzeźwości. Zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu wynosiła ponad 1,8 promila.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.