Kaskadowe pomiary prędkości w całym województwie (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2018
(1 głos)
sierż. szt. Tomasz Bartos

Policja prowadzi kaskadowe pomiary prędkości w całym województwie. Mają one być skutecznym narzędziem w walce z drogowymi piratami. Policjanci ze Strzelec prowadzą je na Drodze Krajowej numer 22 - głównym szlaku komunikacyjnym województwa lubuskiego.

Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości, uprawnień do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości – policjanci lubuskiej drogówki z uwagą przyglądają się zachowaniom zmotoryzowanych na drodze. Nieodpowiedzialni kierowcy, których jazda zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym muszą się liczyć z konsekwencjami.

Kaskadowe pomiary prędkości charakteryzują się specyficznym umiejscowieniem patroli policyjnych na wybranym odcinku drogi. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą również policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa.

- To cieszące się coraz większym uznaniem wśród zmotoryzowanych działania. Zwiększają bowiem szansę, że pirat, który za nic ma drogowe przepisy i upomnienie jednego patrolu, kilka kilometrów dalej zatrzymywany jest przez kolejny za rażące przekroczenie przepisów czy wręcz drogowe szaleństwo. Tu raczej nie ma przypadku i często intencje kierowcy są demaskowane. - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.