Zaciągał internetowe pożyczki posługując się fałszywymi danymi

26 kwiecień 2018
(2 głosów)
KWP Gorzów Wielkopolski

Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę, która swój początek miała w 2014 roku. Dzięki żmudnej pracy udało się zebrać materiał dowodowy i przedstawić zarzuty 34-latkowi podejrzanemu o zaciąganie internetowych pożyczek posługując się fałszywymi danymi. Istotne znaczenie w tej sprawie miała skuteczna współpraca z policjantami z Dąbrowy Górniczej. W efekcie podejrzanemu mężczyźnie przedstawiono łącznie 23 zarzuty oszustwa.

W 2014 roku do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zgłosił się pokrzywdzony, który miał paść ofiarą oszustwa. Mieszkaniec powiatu gorzowskiego na portalu finansowym zamieścił ogłoszenie, z którego skorzystał jeden z interesantów. Niestety nie wywiązał się on z umowy i nie spłacał pożyczki, o czym pokrzywdzony poinformował policjantów. Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku żmudnej pracy ustalili, że ofiar podejrzanego może być znacznie więcej. Zebrali także informacje, z których wynikało, że powiązany z tą sprawą może być 34-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Ustalenia te potwierdziły się, gdy gorzowscy policjanci nawiązali współpracę z tamtejszą jednostką Policji, gdzie prowadzone były aktualnie podobne postępowania dotyczące oszustw.

Funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego i Dąbrowy Górniczej połączyli te sprawy i okazało się, że podejrzany o nie jest właśnie 34-latek. Istotnym było, aby dotrzeć do wszystkich osób, które mogły paść jego ofiarą. Policjanci dotarli do łącznie 23 osób pokrzywdzonych - zamieszkałych na terenie całej Polski. Okazało się, że 34-latek posługując się fałszywymi danymi zaciągał u nich pożyczki, których następnie nie spłacał. Łączna wartość poniesionych strat to ponad 8 tysięcy złotych.

W piątek, 20 kwietnia gdy policjanci z Gorzowa zebrali materiał dowodowy wystarczający na przedstawienie podejrzanemu 23 zarzutów oszustwa okazało się, że przebywa on aktualnie w więzieniu, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. - W efekcie wymiar kary 34-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej wydłuży się o blisko 2 lata, gdyż przyznał się on do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze. - dodaje st. sierż. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.