Próbował przemycić do Polski susz tytoniowy o łącznej wartości 130 tysięcy złotych

26 kwiecień 2018
(1 głos)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach pełniąc wspólny patrol z funkcjonariuszami Niemieckiej Policji Federalnej w Forst zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym ujawnili susz tytoniowy o wartości niemal 130 000 zł.

We wtorek, 24 kwietnia funkcjonariusze pełniący patrol na drodze krajowej nr 18 w okolicy miejscowości Olszyna, skierowali do kontroli pojazd marki Volkswagen Sharan z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Po dokonaniu sprawdzeń, w części bagażowej pojazdu ujawnili 2 opakowania kartonowe, w których znajdował się susz tytoniowy. Łącznie zabezpieczono 288 kg suszu tytoniowego bez znaków akcyzy skarbowej o wartości 130 000 zł. Kierowca samochodu osobowego przewoził nielegalnie wyroby tytoniowe z Niemiec do Polski.

42-letni obywatel naszego kraju przyznał się do popełnionego czynu, za co został ukarany grzywną. Ponadto kierowca nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu, którym podróżował oraz obowiązkowej polisy OC, za co nałożono na niego mandat karny.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.