Groźny wypadek na autostradzie A2. Przewrócona ciężarówka zablokowała drogę (ZDJĘCIA)

27 kwiecień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja

Do wypadku doszło w piątek, 27 kwietnia, przed godziną 5:00. Na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Lutol Suchy przewróciła się ciężarówka. Następnie uderzył w nią samochód osobowy. Jedna osoba została lekko ranna. Po zdarzeniu droga była całkowicie zablokowana.

Ciężarówka jadąca w kierunku Poznania na 81 kilometrze autostrady A2 z nieznanych przyczyn przewróciła się i zablokowała drogę. Później w leżącą na jezdni naczepę uderzył samochód osobowy. Kierujący osobówką został lekko ranny. Trafił on do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli rozbite pojazdy, a następnie przygotowali ciężarówkę do bezpiecznego postawienia na koła. Wkrótce na A2 przybył dźwig oraz holownik. Z ich pomocą przewrócona ciężarówka została usunięta z drogi.

Tuż po zdarzeniu droga była zablokowana na kilka godzin. Policjanci wprowadzili objazd przez Drogę Krajową nr 92 na trasie Jordanowo - Nowy Tomyśl. Z biegiem czasu udało otworzyć się jeden pas ruchu w kierunku Świecka. - Około godziny 11:00 trasa została całkowicie odblokowana - mówi asp. Justyna Łętowska z międzyrzeckiej policji.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia bada policja. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze ITD, którzy zabezpieczyli zapisy tachografu oraz dokonali ich wstępnej analizy. Analiza ta nie wykazała naruszeń przepisów o czasie pracy kierowców ani przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowcę ciężarówki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.