Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami. Tylko dziś odebrano już 5 zgłoszeń

27 kwiecień 2018
(2 głosów)
Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami. Tylko dziś odebrali już 5 zgłoszeń Pixabay

Zielonogórscy policjanci tylko dzisiaj, tj. 27 kwietnia, odebrali 5 zgłoszeń o oszustach, którzy posługiwali się metodą na "policjanta". Oszuści, za cel wybierają osoby starsze. W jednym przypadku, niedoszła ofiara zorientowała się dopiero w banku o próbie oszukania jej. Przekażcie informację dalej. Powiadomcie rodziców, dziadków, znajomych, aby nie padli ofiarą oszusta.

- Nigdy nie przekazujcie Państwo pieniędzy obcym osobom! Nie przelewajcie Państwo pieniędzy na podane konta i nie zakładajcie nowych na polecenie telefoniczne przekazane przez "policjanta" - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Rzecznik Prasowy KMP w Zielonej Górze.

Przypominamy, iż policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach, a zwłaszcza nie robią tego przez telefon. Policjanci nie żądają wpłat czy wypłat pieniędzy i nie przechowują oszczędności! O każdym podejrzanym telefonie należy natychmiast powiadomić Policję pod numerem telefonu 997 lub 112.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.