Ruszył proces Grzegorza S., który porwał i ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 8-letnią dziewczynkę

18 czerwiec 2018
(3 głosów)
Ruszył proces Grzegorza S., który porwał i ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 8-letnią dziewczynkę gorzowianin.com

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces Grzegorza S., który porwał i ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Oprócz tego, mężczyzna próbował zgwałcić dwie inne dziewczynki. Pedofilowi grozi od 5 do 15 lat więzienia.

Pod koniec kwietnia do Sądu Okręgowego w Gorzowie został skierowany akt oskarżenia przeciwko pedofilowi Grzegorzowi S. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty i będzie odpowiadał za porwanie 8-latki, a następnie zgwałcenie jej ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niej obrażeń ciała. Następnie za usiłowanie pozbawienia wolności 10-latki oraz usiłowanie jej zgwałcenia, a także za porwanie 14-letniej dziewczynki ze szczególnym udręczeniem, spowodowanie u niej obrażeń ciała oraz usiłowanie gwałtu. Oprócz tego będzie odpowiadał również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podczas porwania 8-letniej dziewczynki.

W poniedziałek 18 czerwca o godz. 9 w Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpoczęła się pierwsza rozprawa pedofila Grzegorza S. Mężczyźnie grozi od 5 do 15 lat więzienia za popełnione czyny. Natomiast prokurator wnioskuje o jak najwyższy wymiar kary.

Sędzia Joachim Wieliczuk na wniosek obrońcy oraz prokuratora wyłączył w całości jawność procesu ze względu na dobro ofiar. Publiczne będzie dopiero ogłoszenie wyroku wobec Grzegorza S. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na piątek 22 czerwca.

- Najważniejsze jest tutaj dobro pokrzywdzonych dziewczynek, nie chcemy ponownego wiktymizowania ofiar. Natomiast zachowanie oskarżonego należy jak najbardziej potępiać i piętnować - podkreślał prokurator Mariusz Dąbkowski. Przypominamy, że do dramatycznych wydarzeń doszło w czwartek 14 września 2017 roku w miejscowości Bierzwnik w województwie zachodniopomorskim. Pod szkołę podstawową podjechał wówczas biały bus opel movano, a kierujący nim mężczyzna zaczepił 8-letnią dziewczynkę i zaoferował jej podwiezienie do domu. Ostatecznie mężczyzna wywiózł dziecko do lasu koło Dobiegniewa, gdzie brutalnie je zgwałcił, a następnie wyrzucił w lesie.

Jak się okazało, tego samego dnia, zanim porwał i zgwałcił 8-latkę, Grzegorz S. próbował namówić 10-letnią dziewczynkę, aby wsiadła do jego auta. Ta jednak się nie zgodziła. Natomiast miesiąc wcześniej, jeszcze w sierpniu 2017 roku na terenie województwa wielkopolskiego porwał i usiłował zgwałcić 14-letnią dziewczynkę. Pedofil został zatrzymany w sobotę 16 września 2017 roku. Wówczas o godz. 6 rano do jego domu w małym Lubiewie koło Drezdenka wkroczyli antyterroryści.

źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.