Aż sześciu kierujących straciło prawo jazdy w ciągu jednego dnia. Przyczyną była prędkość

18 czerwiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Aż sześciu kierujących straciło prawo jazdy w ciągu jednego dnia. Przyczyną była prędkość KWP Gorzów Wlkp.

Nowosolscy policjanci tylko w niedzielę, 17 czerwca, zatrzymali prawo jazdy sześciu kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy pożegnali się z uprawnieniami do kierowania na trzy miesiące.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Nowej Soli patrolują drogi, gdzie najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków. Zaostrzone sankcje stosowane są do kierujących, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości. Jej przekraczanie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest podstawą do zatrzymania prawa jazdy - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Funkcjonariusze tylko w ciągu jednego dnia zatrzymali uprawnienia do kierowania aż sześciu kierującym. Każdy z nich stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. Dodatkową konsekwencją tego zachowania był również mandat oraz punkty karne.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunek dla innych kierowców to hasła, które powinny towarzyszyć przy każdej podróży - podkreśla st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.