Nowa Sól: Ciało noworodka w Odrze. Zwłoki były zamknięte w torbie. Prokuratura ujawnia nowe szczegóły

19 czerwiec 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Nowa Sól: Ciało noworodka w Odrze. Nie wiadomo jak długo dziecko płynęło w torbie. Prokuratura ujawnia szczegóły Redakcja

Wracamy do głośnej sprawy, do której doszło w poniedziałek, 18 czerwca, w Nowej Soli. To tam wędkarz wyciągnął z Odry torbę, gdzie znalazł ciało noworodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Nie wiadomo jak długo torba ze zwłokami znajdowała się w wodzie oraz skąd mogła przypłynąć.

Wszystko wydarzyło się około godziny 19:00. W okolicach Parku Krasnala wędkarz zauważył w Odrze płynącą torbę, którą postanowił wyłowić i otworzyć. W środku zauważył ciało noworodka. Mężczyzna od razu poinformował o zdarzeniu nowosolskich policjantów.

W poniedziałek do późnych godzin nocnych na miejscu pracowała Grupa Dochodzeniowo-Śledcza pod nadzorem prokuratora. Ustalane były wszystkie okoliczności tego makabrycznego zdarzenia. Policja nie podawała większych informacji odnośnie akcji.

Dopiero we wtorek, 19 czerwca, więcej szczegółów o incydencie podał prokurator Andrzej Stefanowski. - Noworodek znajdował się w zapinanej torbie. Dziecko zostało urodzone prawdopodobnie w ósmym miesiącu życia płodowego, jest płci męskiej. Nie wiadomo jak długo torba znajdowała się w wodzie oraz skąd przypłynęła. Ponadto nie wiadomo, czy chłopczyk urodził się żywy czy martwy. To ustali sekcja zwłok - mówi Stefanowski.

Prokuratura wszczęła już śledztwo pod katem dzieciobójstwa. Matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Nowe informacje w tej sprawie: "Nowa Sól: Z Odry wyłowiono ciało noworodka. Dziecko miało wiele ran. Prokuratura podaje nowe szczegóły (FILM, ZDJĘCIA)"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.