Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci z Nowej Soli na wycieczkę

20 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci z Nowej Soli na wycieczkę KPP Nowa Sól

We wtorek, 19 czerwca, policjanci z nowosolskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Pojazd miał niesprawne światła kierunkowskazów oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi w "białych czapkach" z całego województwa systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

Podczas ostatniej kontroli przeprowadzonej przez nowosolskich funkcjonariuszy ruchu drogowego okazało się, że autokar ma niesprawne światła kierunkowskazów, a na dodatek ciekną z niego płyny eksploatacyjne. Policjanci nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym. Po kontroli przewoźnik podstawił drugi, sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, zgłoś kontrolę autokaru. Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić telefonicznie dzwoniąc do najbliższej jednostki policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.