Wypadek na odprawie Lubuskiej Policji. Minister MSWiA odwołuje komendantów. Niewykluczone kolejne dymisje

21 czerwiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Wypadek na odprawie Lubuskiej Policji. Minister MSWiA odwołuje komendanta oraz zastępce KWP Gorzów Wlkp.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza Lubuskiej Policji, do którego doszło w czwartek, 21 czewrca, w Świnoujściu po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim minister MSWiA Joachim Brudziński odwołał ze stanowiska Lubuskiego Komendanta Policji insp. Jarosława Janiaka oraz jego zastępce podinsp. Piotra Fabijańskiego. Nie wykluczone są kolejne odwołania.

Według najnowszych informacji do wypadku doszło około godziny 2:00 w ośrodku szkoleniowym policji w Świnoujściu. Policjant wypadł z okna. Mimo udzielonej pomocy zginął na miejscu.

Jak dowiedziało się TVN24, szef pododdziału antyterrorystycznego wypadł z pierwszego piętra. Spadł na głowę. W budynku najprawdopodobniej miała trwać wtedy impreza, której towarzyszył alkohol.

Na miejsce od razu udali się pracownicy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji oraz wszyscy inspektorzy z Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Swoje działania na miejscu prowadzi również Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Trwa zbieranie wszystkich materiałów dowodowych. Wszystko po to, aby ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia.

Zmarły funkcjonariusz był bardzo doświadczony i brał udział w wielu groźnych akcjach. Asp. szt. Adam Pawlak miał 47 lat, w służbie od prawie 23. - Był wzorem i nauczycielem dla młodych policjantów-antyterrorystów. Policja straciła doskonałego fachowca. Oddany przyjaciel i kolega - mówi nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiej Policji.

- Podjęliśmy decyzję, żeby otoczyć opieką psychologiczną żonę i najbliższą rodzinę - mówił w rozmowie z TVN24 mł. insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Policji.

Wobec pozostałych uczestników tego zdarzenia szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z Komendantem Głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu.

Jak podaje TVN24, minister Brudziński oraz Komendant Główny Policji podjęli decyzję, że odwołani ze swoich stanowisk zostaną wszyscy uczestnicy szkolenia, którzy w czwartek rano nie stawili się na badanie alkomatem. Prawdopodobnie było ono wyznaczone na godzinę 9:00, a niektórzy z oficerów policji pojawili się nawet kilka godzin później. - 11 funkcjonariuszy traci swoje stanowiska. To naczelnicy, komendanci i ich zastępcy. Słowem ci, którzy nie podporządkowali się poleceniu - mówi dla TVN24 rozmówca z resortu spraw wewnętrznych.

Odwołany Lubuski Komendant Wojewódzki Policji oraz jego zastępca:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.