Nieodpowiedzialna jazda zakończona przez policjantów – nietrzeźwy kierowca i 112 km/h w terenie zabudowanym

22 czerwiec 2018
(0 głosów)
Lubuska Policja

Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali 58-letniemu kierowcy prawo jazdy za niebezpieczną jazdę w obszarze zabudowanym. Mężczyzna pędził przez miejscowość Osów /pow. strzelecko-drezdenecki/ 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną, w tym miejscu prędkość o ponad 60 km/h. To jednak nie koniec konsekwencji dla nieodpowiedzialnego kierowcy, bo jak się okazało miał w organizmie niemal promil alkoholu. Niebezpieczną sytuacja nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest wynikiem nadmiernej prędkości i niedostosowania jej do sytuacji i warunków panujących na drodze. Jeżeli jednak jazda z nadmierną prędkością połączona jest z alkoholem, to o tragedię nie trudno. Taki kierowca stwarza śmiertelne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Niestety takie przypadki się zdarzają. Potwierdzeniem jest sytuacja z środy (20 czerwca) jaka miała miejsce w Osowie /gmina Drezdenko/. To tutaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z rejestratorem zauważyli osobówkę jadącą z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że kierowca volkswagena pędzi ponad 112 km/h.

Kierowca nic sobie nie robił z faktu, że jechał przez miejscowość w miejscu, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 58-latek, który jak się okazało miał w organizmie niemal promil alkoholu. Taka nieodpowiedzialna jazda grozi surowymi konsekwencjami. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz nałożyli punkty karne. Surowsze konsekwencje mężczyzna poniesie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego: „kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.