Kompletnie pijany kierowca ciężarówki jechał przez Dobiegniew. 28-letni Ukrainiec został zatrzymany (ZDJĘCIA)

23 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Kompletnie pijany kierowca ciężarówki jechał przez Dobiegniew. 28-letni Ukrainiec został zatrzymany KPP Strzelce Krajeńskie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dobiegniewie przerwali skrajnie niebezpieczną jazdę kompletnie pijanego kierowcy ciężarówki. 28-letni obywatel Ukrainy odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał do przejechania kilkudziesięciotonowym zestawem wiele kilometrów i nie przeszkadzał mu w tym fakt, że był kompletnie pijany.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 czerwca. Około godziny 20:00 patrol dzielnicowych w składzie sierż. szt. Marcin Wichrowski i st. sierż. Piotr Kruk zauważył na jednej z ulic w Dobiegniewie ciężarówkę, której kierowca wykonywał podejrzane manewry. - Włączał on kierunkowskazy mimo, że nie nigdzie nie skręcał. Zjeżdżał również na przeciwległy pas ruchu - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Dzielnicowi zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą ciężarówki siedział 28-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie trzy promile alkoholu. Policjanci ustalili, że nieodpowiedzialny 28-latek wyruszył w trasę z województwa zachodniopomorskiego i miał do przejechania kilkaset kilometrów. Pomimo, że był kompletnie pijany wsiadł on za kierownicę kilkudziesięciotonowego zestawu.

Mężczyzna został zatrzymany. Po czynnościach na miejscu zdarzenia trafił do policyjnego aresztu. Natomiast ciężarówkę, którą prowadził odholowano na policyjny parking. - Obywatelowi Ukrainy jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje sierż. szt. Bartos.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.