Nowa Sól: Ciało noworodka zamknięte w torbie płynęło po Odrze. Prokuratura apeluje o pomoc (ZDJĘCIA)

23 czerwiec 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Ciało noworodka zamknięte w torbie płynęło po Odrze. Prokuratura prosi teraz o pomoc Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli ustala wszystkie okoliczności śmierci noworodka, o której informowaliśmy. Sprawdzana jest również tożsamość jego matki. Każdy sygnał w tej sprawie może przyczynić się do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia oraz dotarcia do osób mogących mieć z nim związek.

Przypominamy, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 czerwca, około godziny 19:00. To właśnie wtedy wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli, w nurcie rzeki, około 15 metrów od brzegu, ujawnił dryfujący nurtem rzeki pakunek. Po zaczepieniu pakunku, przyciągnięciu go do brzegu i otwarciu, w jego wnętrzu ujawnił zwłoki noworodka. Na miejsce przybyła policyjna Grupa Dochodzeniowo-Śledcza realizując czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.

W trakcie czynności ustalono, że zwłoki dziecka wraz pępowiną i łożyskiem były owinięte w ręcznik i reklamówkę. Następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela) stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak). W torbie ujawniono również damską bawełnianą koszulkę nocną (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne, pieluchę tetrową - zabrudzone treścią w kolorze brunatnym.

- Na obecnym etapie postępowania niewykluczonym jest, że matka dziecka nie była mieszkanką powiatu nowosolskiego - informuje prokuratura. Zwłoki dryfowały z głównym nurtem rzeki. Nie ustalono jak długo płynęły i w którym miejscu wrzucono je do rzeki. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło to być od kilku do kilkunastu dni.

- Publikując fotografie ujawnionych przedmiotów mamy nadzieję, że być może ktoś je rozpozna. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniach dotyczących tożsamości właścicieli tych przedmiotów o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub też z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997 lub 112 - mówi Tomasz Kulczycki z Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli.

Nowe informacje w tej sprawie: "Nowa Sól: Z Odry wyłowiono ciało noworodka. Dziecko miało wiele ran. Prokuratura podaje nowe szczegóły (FILM, ZDJĘCIA)"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.