Podejrzany pakunek wywołał alarm bombowy w Skwierzynie. W środku znaleziono... lokalizator GPS (ZDJĘCIA)

10 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Podejrzany pakunek wywołał alarm bombowy w Skwierzynie. W środku znaleziono... lokalizator GPS OSP Skwierzyna

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 9 lipca, o godzinie 12:00. To właśnie wtedy do międzyrzeckich służb wpłynęło zgłoszenie o podejrzanym pakunku, który ma być podczepiony pod jednym z pojazdów na ul. Bledzewskiej w Skwierzynie. Na miejsce ściągnięto specjalnego robota do ładunków wybuchowych.

Na miejsce natychmiast wysłano wiele policyjnych patroli oraz 4 zastępy straży pożarnej wraz z oficerem operacyjnym. Służby dokładnie zabezpieczyły teren wokół jednego z samochodów osobowych postawionych na parkingu. Wydzielona została także strefa bezpieczeństwa. Wszystkie osoby postronne, które w niej przebywały zostały ewakuowane.

Do Skwierzyny przybył policyjny robot do ładunków wybuchowych, który zabrał pakunek. Następnie pobrali go funkcjonariusze z policyjnego rozpoznania minersko-pirotechnicznego i przetransportowali w ustronne miejsce. Po dokładnym przeszukaniu paczki okazało się, że w środku znajdował się jedynie... lokalizator GPS.

Działania na ul. Bledzewskiej w Skwierzynie zakończono po blisko 2 godzinach. Mieszkańcy mogli wtedy spokojnie wrócić do swoich domów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.