Naćpany kierujący nie zatrzymał się kontroli i chciał potrącić funkcjonariusza. Pojazd był kradziony

11 lipiec 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Naćpany kierujący nie zatrzymał się kontroli i chciał potrącić funkcjonariusza. Pojazd był kradziony SG

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 lipca. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze - Babimoście skierowali do kontroli pojazd typu "Camper", który okazał się być kradziony. Kierujący próbował uciekać, wjechał w oznakowany pojazd Straży Granicznej oraz chciał potrącić funkcjonariusza. Ponadto miał on przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem - poinformowała Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd marki Fiat typu Camper. Kierujący pojazdem nie zamierzał się zatrzymywać. - Wjechał na teren stacji benzynowej, a gdy funkcjonariusze zagrodzili mu drogę wyjazdu, z impetem wjechał w oznakowany pojazd służbowy. Następnie próbował jeszcze potrącić interweniującego funkcjonariusza - poinformowała Żabka.

Po oddaleniu się spod kontroli, kierujący Fiatem mężczyzna kontynuował ucieczkę trasą S3 w kierunku Wrocławia. Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali skradziony pojazd. W wyniku przeszukania w plecaku sprawcy ujawniono 7 gram amfetaminy o wartości ponad 300 złotych. Na dodatek kierowca po przeprowadzeniu badań okazał się być pod jej wpływem. W tym samym plecaku znajdowały się także dokumenty wydane na inne dane osobowe niż dane kierowcy oraz polskie tablice rejestracyjne.

Pojazd wraz z kierowcą został zatrzymany do prowadzenia dalszych czynności przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 300 000 złotych. - Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież oraz ucieczkę z miejsca kontroli, ale także za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających i posiadanie narkotyków - dodała Natalia Żabka

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.