Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka wjechała pod ciężarówkę. Strażacy rozcinali Audi (ZDJĘCIA)

11 lipiec 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka wjechała pod ciężarówkę. Strażacy rozcinali Audi Redakcja

Do zdarzenia doszło w środę, 11 lipca. Przed godziną 16:45 na Trasie Północnej tuż za zjazdem z drogi S3 kierujący samochódem osobowym wjechał pod ciężarówkę. Mężczyznę musieli uwalniać strażacy.

Kierujący pojazdem marki Audi tuż po zjeździe z trasy S3 chciał zmienić pas ruchu. Zrobił to tak niefortunnie, że wjechał wprost pod ciężarówkę marki Scania. Kierowca ciągnika siodłowego nie mógł uniknąć zderzenia i uderzył w osobówkę. Audi zostało mocno zniszczone. Kierujący był w nim uwięziony.

Do zdarzenia wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz 1 z OSP w Zawadzie. Strażacy po dojeździe od razu zabezpieczyli miejsce wypadku i przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwalniali kierowcę Audi. Później udzielali mu pierwszej pomocy.

Wkrótce na miejsce dotarł specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy wraz z lekarzem udzielili rannemu niezbędnej pomocy i przetransportowali go do zielonogórskiego szpitala. - Obecnie nie znamy dokładnych obrażeń mężczyzny. Wszystko wyjaśni się dopiero po szczegółowych badaniach - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Na drodze przez około 20 minut występowały utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują jeszcze policjanci z zielonogórskiej drogówki, lecz ruch odbywa się już płynnie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.