Nocny policyjny pościg zakończony na barierach energochłonnych

12 lipiec 2018
(1 głos)
Nocny policyjny pościg zakończony na barierach energochłonnych KPP Świebodzin

W nocy, 11 lipca, 30-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał policjantom. W trakcie krótkiego pościgu mężczyzna uderzył w bariery energochłonne na DK 92 w rejonie miejscowości Kupienino.

Podczas nocnego patrolu świebodzińscy policjanci zauważyli na drodze krajowej nr 92 pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. W związku z tym użyli sygnałów nakazując kierującemu zatrzymać pojazd. Ten jednak zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu kierowca osobówki uderzył w bariery energochłonne po czym został zatrzymany. Dalsze czynności policjantów wykazały, że przyczyną ucieczki kierującego był obecny w jego organizmie alkohol. Kierujący wydmuchał blisko pół promila .

To jednak nie był jedyny powód jego zachowania. 30-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy, które jak się okazało zostało mu zatrzymane 6 tygodni temu, właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Jego samochód został zabezpieczony na strzeżonym parkingu. - podaje sierż. szt. Marcin Ruciński - Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.