RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem. Miała 2 promile alkoholu. Upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej

19 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem. Miała 2 promile alkoholu. Upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej Pixabay

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 16 lipca. Dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał zgłoszenie, że po Osiedlu Pomorskim spaceruje kobieta z dziecięcym wózkiem, która wygląda na pijaną. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Kobieta wydmuchała 2 promile alkoholu. Tłumaczyła, że upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej.

O godzinie 19:50 mieszkaniec Osiedla Pomorskiego zadzwonił na numer alarmowy informując o pijanej kobiecie, która spaceruje po osiedlu z dziecięcym wózkiem. Dyżurny wysłał na miejsce patrol Samodzielnego Poddodziału Prewencji Policji. Na miejsce przyjechał również dzielnicowy. - Funkcjonariusze potwierdzili, że kobieta rzeczywiście jest pijana. Ponadto w prowadzonym przez nią wózku znajdowało się roczne dziecko - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W takich sytuacjach policjanci mają obowiązek przekazać dziecko pod opiekę osobie wskazanej przez matkę. Na miejsce przyjechał ojciec kobiety, który podpisał oświadczenie o przejęciu opieki nad wnukiem. Natomiast pijana 25-latka została przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie po dokładnym sprawdzeniu alkomatem okazało się, że miała w swoim organizmie aż 2 promile alkoholu.

Zielonogórzanka następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut związany z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta przyznała się do winy i tłumaczyła, że upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej.

- Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja o interwencji została przesłana także do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze - dodaje podinsp. Stanisławska.

Źródło: KMP Zielona Góra

 • Dworcowa oraz Aglomeracyjna prawie gotowe! (FILM Z DRONA)

  Dworcowa oraz Aglomeracyjna prawie gotowe! (FILM Z DRONA)

  Przebudowa ulicy Dworcowej trwa już ponad rok, ponieważ podczas remontu napotkano na szereg komplikacji. Budowlańcy zmuszeni byli do wykonania szeregu dodatkowych prac - co znacząco wydłużyło czas oddania drogi do użytku. Jak teraz wygląda postęp prac? Kiedy możemy spodziewać się zakończenia budowy oraz otwarcia drogi dla kierowców?

 • Próba oszustwa "na wnuczkę". 91-letnia mieszkanka Sławy nie dała się okraść

  Próba oszustwa "na wnuczkę". 91-letnia mieszkanka Sławy nie dała się okraść

  Mimo wielokrotnych ostrzeżeń nadal działają oszuści, wyłudzający pieniądze metodami "na wnuczka", "na policjanta" itp., ich pomysłowość nie zna granic. Dowodzi temu wczorajsza sytuacja w Sławie, gdzie kobieta podczas rozmowy telefonicznej udając „wnuczkę” chciała wyłudzić 50 tys. zł od 91 - letniej mieszkanki Sławy. Policja apeluje o maksymalną ostrożność, przestrzega przed tego typu zagrożeniami.

 • Zielona Góra: Ktoś porzucił 8 małych kotków. Udało się uratować tylko dwa

  Zielona Góra: Ktoś porzucił 8 małych kotków. Udało się uratować tylko dwa

  - Kim trzeba być żeby skazać na powolną i bezsensowną śmierć inne, bezbronne istoty?! - takie pytanie zadają sobie pracownicy zielonogórskiego schroniska, którzy wezwani zostali do pozostawionych w kartonie na pastwę losu małych kotków. Niestety 6 najmłodszych kociąt z racji na ich stan trzeba było poddać eutanazji. 2 starsze walczą o życie.

 • Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Mateusz K. brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie związał, zakneblował i zamknął w wersalce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w zakładzie psychiatrycznym. Głos w sprawie zabrała matka dziewczynki, która opowiada o tym co naprawdę wydarzyło w niedzielę na gorzowskim Zawarciu i o tym, że nie zgadza się z odebraniem jej dzieci.

 • Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu w Zielonej Górze

  Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu w Zielonej Górze

  W czwartek, 23 maja, kilka minut po godzine 11 na skrzyżowaniu ulic Aglomeracyjnej z Dąbrowskiego doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pracuje policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Występują utrudnienia w ruchu.

 • Lubuska Policja zatrzymała byłego komornika. Przywłaszczył niemal 3 mln zł

  Lubuska Policja zatrzymała byłego komornika. Przywłaszczył niemal 3 mln zł

  Ponad rok trwała wnikliwa praca policjantów zwalczających przestępczość korupcyjną, aby ustalić dokładne okoliczności przywłaszczenia przez byłego komornika blisko 3 mln zł. Wysiłki śledczych skutkowały zatrzymaniem 61-latka, przedstawieniem mu niemal 400 zarzutów korupcyjnych i tymczasowym aresztowaniem. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.