Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem. Miała 2 promile alkoholu. Upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej

19 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem. Miała 2 promile alkoholu. Upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej Pixabay

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 16 lipca. Dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał zgłoszenie, że po Osiedlu Pomorskim spaceruje kobieta z dziecięcym wózkiem, która wygląda na pijaną. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Kobieta wydmuchała 2 promile alkoholu. Tłumaczyła, że upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej.

O godzinie 19:50 mieszkaniec Osiedla Pomorskiego zadzwonił na numer alarmowy informując o pijanej kobiecie, która spaceruje po osiedlu z dziecięcym wózkiem. Dyżurny wysłał na miejsce patrol Samodzielnego Poddodziału Prewencji Policji. Na miejsce przyjechał również dzielnicowy. - Funkcjonariusze potwierdzili, że kobieta rzeczywiście jest pijana. Ponadto w prowadzonym przez nią wózku znajdowało się roczne dziecko - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W takich sytuacjach policjanci mają obowiązek przekazać dziecko pod opiekę osobie wskazanej przez matkę. Na miejsce przyjechał ojciec kobiety, który podpisał oświadczenie o przejęciu opieki nad wnukiem. Natomiast pijana 25-latka została przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie po dokładnym sprawdzeniu alkomatem okazało się, że miała w swoim organizmie aż 2 promile alkoholu.

Zielonogórzanka następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut związany z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta przyznała się do winy i tłumaczyła, że upiła się z powodu trudnej sytuacji życiowej.

- Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja o interwencji została przesłana także do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze - dodaje podinsp. Stanisławska.

Źródło: KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.