RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Jednego dnia ukradł rower, a następnego... pojazd budowlany, który wywrócił wpadając do rowu

20 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Jednego dnia ukradł rower, a następnego... pojazd budowlany, który wywrócił wpadając do rowu KPP Świebodzin

Świebodzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowiada za serię kradzieży na terenie powiatu. Mężczyzna jednego dnia ukradł spod marketu w Świebodzinie rower, a następnego zdecydował się na kradzież ładowarki samojezdnej marki JCB. Pojazdem nie cieszył się zbyt długo, ponieważ po niecałych 3 kilometrach wywrócił go wpadając do rowu.

Seria zdarzeń zaczęła się w poniedziałek, 9 lipca. Około godziny 21:30 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali wysłani pod jeden z marketów w Świebodzinie, gdzie zgłoszono kradzież roweru. Na miejscu mundurowi ustalili, że młody chłopak przyjechał do sklepu rowerem i pozostawił go nieprzypiętego przed wejściem. - Funkcjonariusze podczas przeglądania nagrań z monitoringu rozpoznali sprawcę. Był to znany im 24-latek - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Funkcjonariusze dotarli do sprawcy, który przyznał się do kradzieży jednośladu. Następnego dnia rower w nienaruszonym stanie został zwrócony właścicielom. Z uwagi na niedużą wartość przedmiotu czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie. Pomimo mundurowi skierowali wniosek o ukaranie 24-latka do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Policjanci odstąpili od ukarania sprawcy mandatem, ponieważ wobec niego toczą się inne postępowania związane z kradzieżami, w tym dotycząca kradzieży samochodu.

Nie był to jednak koniec historii z młodym amatorem cudzej własności. Już następnego dnia we wtorek, 10 lipca, w pobliskiej miejscowości została skradziona samojezdna ładowarka marki JCB o wartości około 40 tysięcy złotych. Pojazd został szybko odnaleziony, ponieważ sprawca po przejechaniu niecałych 3 kilometrów wywrócił go wpadając do rowu.

Właściciel pojazdu wiedział kto jest sprawcą. - Z obawy przed konsekwencjami mężczyzna oddalił się przed przyjazdem policji i ukrył, lecz nieskutecznie. Funkcjonariusze po kilku dniach zatrzymali mężczyznę. Za popełnione czyny odpowie on teraz przed świebodzińskim sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 - dodaje sierż. sztab. Ruciński.

Źródło: KPP Świebodzin

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.