Poranna akcja "Trzeźwy Kierowca" w Zielonej Górze. Wpadło 3 kierujących (ZDJĘCIA)

20 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Poranna akcja "Trzeźwy Kierowca" w Zielonej Górze. Wpadło 3 kierujących KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek, 20 lipca, od samego rana prowadzili w centrum miasta działania "Trzeźwy Kierowca". - Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja jest potrzebna - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji. Funkcjonariusze podczas akcji zatrzymali 3 kierujących po alkoholu.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących jadących przez Pl. Piłsudskiego i rondo 11 Listopada. Wpadły trzy osoby. Policjanci zabrali im prawa jazdy. - Teraz za popełnione wykroczenie będą odpowiadać przed sądem. Najprawdopodobniej otrzymają także zakazy prowadzenia pojazdów na określony czas, ale o tym zdecyduje ostatecznie sąd - informuje podinsp. Stanisławska.

Od początku 2018 roku policjanci z Zielonej Góry przeprowadzili 86606 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali 74 osoby kierujące po alkoholu. Prowadzone od kilku lat na działania "Trzeźwy Kierowca" spotkały się z dużą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty. Z dróg eliminuje się kierujących po alkoholu, a coraz mniej takich osób decyduje się wsiąść za kierownicę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.