Wystarczył jeden dzień, aby zatrzymać 3 pijanych kierujących. Niechlubny rekordzista miał prawie 1,5 promila

24 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Wystarczył jeden dzień, aby zatrzymać 3 pijanych kierujących. Niechlubny rekordzista miał prawie 1,5 promila KPP Krosno Odrz.

Tylko w niedzielę, 22 lipca, policjanci na terenie powiatu krośnieńskiego wyeliminowali z dróg trzech pijanych kierujących. Dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, a jeden w stanie nietrzeźwości, ponieważ wydmuchał 1,5 promila. To nie jedyne osoby, które zostały zatrzymane. Podczas jednej z kontroli drogowej, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie amfetaminę, za posiadanie której kierujący 24-latek odpowie przed sądem.

Pierwszy mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Bytnica, kilka minut po godzinie 9:00. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego obserwując dziwne zachowanie kierowcy Renaulta wiedzieli, że ma on coś na sumieniu. Już podczas rozmowy z kierującym czuć było wyraźną woń alkoholu. 67-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Po czynnościach policjanci zwolnili go do domu, a jego auto trafiło na policyjny parking.

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez policjantów z drogówki w miejscowości Dychów. - Pierwszy był kierujący osobówką, a tuż po nim wpadł motocyklista. Obaj znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu, czyli nie przekroczyli 0,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali im prawo jazdy - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Jednak to nie jedyni kierujący, którzy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności przed sądem. Kierowca Audi został zatrzymany do kontroli drogowej. Sposób rozmowy i zachowanie młodego mężczyzny dało policjantom podejrzenie, że 24-latek może posiadać przy sobie narkotyki. Już po chwili okazało się, że 24-latek schował w pojeździe woreczek z białym proszkiem. - Jego badanie potwierdziło, iż jest to amfetamina. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. szt. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.