Zielona Góra: Miał czekać na sąsiada pary 80-latków. Odwrócił ich uwagę i ukradł 1500 złotych

24 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Miał czekać na sąsiada pary 80-latków. Odwrócił ich uwagę i ukradł 1500 złotych Pixabay

Na terenie Zielonej Góry pojawili się oszuści, którzy oferując "atrakcyjne" towary do sprzedaży okradają mieszkania. W ten sposób para 80-latków straciła w poniedziałek, 23 lipca, aż 1500 złotych. Natomiast kilka dni temu do innej zielonogórzanki zapukała rzekoma pracownica pomocy społecznej, lecz ta nie dała się okraść.

- Co pewien czas informujemy o oszustach i złodziejach mieszkaniowych, którzy tworząc rozmaite legendy lub oferując do sprzedaży "atrakcyjne" towary wchodzą do mieszkań i odwracając uwagę domowników okradają ich. Ofiarą oszustów niezmiennie padają najcześciej osoby starsze - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W poniedziałek, 23 lipca, do mieszkania pary 80-latków zapukał nieznany mężczyzna, który szukał nieobecnego sąsiada. Następnie zapytał czy może na niego poczekać w mieszkaniu starszej pary. Mężczyzna został poczęstowany herbatą, a w trakcie rozmowy oświadczył, że za miłe przyjęcie chce się odwdzięczyć. Stwierdził, iż zapłaci 100 złotych, ale ma przy sobie jedynie banknot 200 zł. Poprosił więc o wydanie reszty.

Oczywiście złodziejowi chodziło tylko o to, aby wskazać mu miejsce przechowywania gotówki. Gdy mężczyzna otrzymał 100 złotych reszty, nagle w mieszkaniu pojawił się kolejny gość. Pod drzwiami pojawiła się kobieta, która oferowała atrakcyjne narzuty i zasłony. Tym sposobem odwróciła uwagę 80-latków.

Po kilkunastu minutach zamieszania, gdy wszyscy obcy wyszli z lokalu para zielonogórzan stwierdziła, że została okradziona. Z szafki zginęło 1500 złotych.

Dwa dni temu inna starsza zielonogórzanka zdążyła uniknąć kradzieży, ponieważ w porę zorientowała się, że odwiedzająca ją kobieta, która podawała się za pracownicę pomocy społecznej to złodziejka. Starsza pani nie wpuściła obcej do domu i zadzwoniła na numer alarmowy informując o podejrzanej kobiecie.

- Prosimy przede wszystkim osoby starsze, aby pod żadnym pretekstem nie wpuszczały obcych osób do mieszkań. Zwróćmy także uwagę na osoby obce na naszym osiedlu czy klatce schodowej, ponieważ oszuści przed wejściem do domu mogą obserwować osoby starsze. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję - apeluje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.