Zielona Góra: Uciekał kradzionym kamperem. Wbiegł do lasu i ślad po nim zaginął

25 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Zielona Góra: Uciekał kradzionym kamperem. Wbiegł do lasu i ślad po nim zaginął SG

Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 lipca, w godzinach wieczornych. Kierujący kamperem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli pościg, ale gdy mężczyzna wyskoczył z samochodu i wbiegł do lasu funkcjonariusze utracili z nim kontakt. Poszukiwania w pobliskiej okolicy nie przyniosły żadnego rezultatu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Ducato na niemieckich numerach rejestracyjnych. - Kierujący nie miał jednak zamiaru zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg - mówi kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pod Zieloną Górą mężczyzna wyskoczył z samochodu i wbiegł do lasu. Wtedy funkcjonariusze utracili z nim kontakt wzrokowy. W pobliskiej okolicy przeprowadzono poszukiwania mężczyzny. Nie przyniosły one jednak oczekiwanego rezultatu.

W stacyjce pojazdu zamiast kluczyka znajdował się łamak, natomiast tablice rejestracyjne pochodziły z innego samochodu. - Wartość kampera oszacowano na 250 tysięcy złotych. Odzyskany pojazd przekazano policjantom z KMP w Zielonej Górze, celem dalszego prowadzenia sprawy - dodaje kpt.SG Potocki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.